[Z]Group | [Z-TR] Oyuncu Topluluğu

Tam Versiyon: Format Sırasında Alınan Hata
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Arkadaşlar 3 4 gün bundan önce Format attım (Windows 10 bende bazıları biliyor zaten) Windows 10 nun Ayarlar kısmından format atma seçeneği var kullananlar biliyo.

Neyse format atmaya tıkladım orda seçenekler geliyo önünüze Hani Tüm Dosyalar silinsinmi O silinsin bu kalsın diyo falan. Tüm seçenekde herşeyi sile bastım. Sonra şöyle birşey geldi önüme Tüm Sürücüler kaldırılsınmı? Bende evet bastım ve pc restart sonra, Windows logosu geldi. Aşağıdada Bu bilgisayar sıfırlanıyor yazısı. o 100 de 100 doldu sonra şu hatayı verdi:

An operating system wasn't found try disconnecting any drives that don't contain an operating system. YouTube da yazın çıkar.

Sonra win 7 format cd sini taktım format ekranına geldim. Hani şey olur ya C ve D ekranı orda C yi ve D yi format edersiniz. işte o ekranda şu hatayla karşılaştım.
[Resim: 3qLn2A.jpg]

İnternette araştırdım bazılarını denedim ama olmadı. Bi tane videoya rastladım bu gün yaptım videoyuda atıyım https://youtu.be/fo7tyFFjSsA

Yaptım videoda dediğini geçtim bu hatayı. Sonra hangi Windows 7 işletim sistemini indirmek istersiniz o kısma geldim.
[Resim: ER84bZ.jpg]
Bende x64 Windows 7 Ultimate x64 ü açtım Next Next diyerek geçtim. Biliyosunuz zaten o kısımları bilmeyenler varsa Windows 7 format atma yazsın çıkar.

Sonra indirme kısmına geliyorum. 2 ci Aşamada 92% e kadar geliyor,
[Resim: 9doPW3.jpg]
Kalıyor öyle. 5 dk sonra şu hatayı veriyor,
[Resim: VMa14P.jpg]
İnternette arattım fakat doğru düzgün bişey bulamadım. Var aslında videoları ama anlamadım yani napıyolar.

Napacağımı bilmiyorum. Bilenler varsa lütfen ama lütfen yardım etsin. Belki bilenleriniz vardır ama inanmıyorum zor bulunur aranızda. Bilmiyorum hani benim cd demi sorun var yoksa hani şu cd nin içinde win 7 dosyaları olur ya ondamı eksik veya sorun var bilemedim.

Uzun uzun konuştum ama başıma gelenleri konuştum.

Bilgisayar öyle kalıyor bişey yapamıyorum.
sistemin windows 10 sa atamıyorsun benim kuzendede öyle hata vermişti
W7 de driverler otomatik yükleniyor , xp den farkı o da , bu hatayı vermeyisi ilginç , tekrar baştan atmayı denemelisin.
Windows bozuk?
(27-06-2017, Saat: 21:21)[Z]Rifleman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Windows bozuk?

Abi ben sonda dedim zaten " cd deki win 7 dosyaları eksik veya bozuk/hatalı " diye. Bende telde win10 iso dosyası var türkçe. İso dosyasının içindekileri çıkarsam usbye atsam taksam pcye atsam öyle olurmu?

(27-06-2017, Saat: 21:19)Jazz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]W7 de driverler otomatik yükleniyor , xp den farkı o da , bu hatayı vermeyisi ilginç , tekrar baştan atmayı denemelisin.

Gökdeniz abi kaç kere denedim bi bilsen. İnsan ne kadar dener onu anlamıyorum. Diğer işletim sistemlerini denedim x64 de x32 dede denedim fakat olmadı.
Olabilir denemen gerek
(27-06-2017, Saat: 21:18)RyzeLy[peR] Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]sistemin windows 10 sa atamıyorsun benim kuzendede öyle hata vermişti

Yeni pcmi aldı kuzenin sonra abi ?

(27-06-2017, Saat: 21:33)[Z]Rifleman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Olabilir denemen gerek

Tmm onu deniycem. Bilen varmı başka arkadaşlar aranızda? Bilenler varsa yazsın lütfen.
Yoo hayir sadece win 10 formati atiliyodu 7 atamiyoduk ama o win 7 formatiyla baska pcye atiliyor ama ona atilmiyor
(27-06-2017, Saat: 21:36)RyzeLy[peR] Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Yoo hayir sadece win 10 formati atiliyodu 7 atamiyoduk ama o win 7 formatiyla baska pcye atiliyor ama ona atilmiyor

tmm.
banada ilk ss'deki gibi error vermisti bi ara, baska siteden baska iso indirdim sorun kalmadi.
Sayfalar: 1 2