[Z]Group | [Z-TR] Oyuncu Topluluğu

Tam Versiyon: Telefon Alacağım Aklımda Olan Sorular
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Merhaba arkadaşlar, uzun bir süre oldu Z de konu açmam, tekrardan(yavaştan) başlayayım. 

Ben yeni bir telefon alacağım ama aklımda bir kaç soru işareti var, umarım bu soru işaretlerini sayenizde yanıtlaya bilirim.

İlk telefonum tuşlu bişeydi, daha sonra galaxy s3 aldım ve sonrasında bir çok telefon ve bunların hepsi android di şimdi ben bir değişiklik olsun diye ios a geçmeyi düşünüyorum. Ama iki telefon arasında kaldım.

İphone 5S ile Note 4 arasında kaldım. Şimdi bir çoğunuz bilirsiniz ki note 4 büyük bir ekrana sahip ve samsung cihazlarını uzun süre kullanımda, donmalar, hata vermeler gibi problemler ortaya çıkıyor.

İphone 5S de ise uzun süre kullanımda bile akıcı bir şekilde herşeyini yapabiliyorsun. Ama note 4 e göre ekranı küçük. 

---------

Şimdi benim için ekran boyutu önemli değil, oyun oynamak içinde almıyorum (tablet ve bilgisayar'dan oyun oynuyorum) yani ben telefonda bir çoğunuzun kullandığı bir şekilde kullanacağım yani Sosyal Medya, kamera, ve görüşmeler için kullanacağım.

İphone 5S, Note 4 e göre eski bir telefon, ama günümüzde hala güncel bir telefon, zaten bildiğiniz gibi Apple'nin telefon yönünden ürün sayısı az olduğundan uzun süre güncelleme geliyor. Ayrıca Apple'da bir güncelleme gelince tüm telefonlara aynı anda geliyor, yani android gibi Türkiye'ye güncelleme gelecek mi, gelmeyecek mi gibi sorunlar olmuyor. Yani güncelleme desteği yönünden ios iyi.

Ayrıca samsung un çok modeli olduğu için 2.el de telefonun fiyatı baya düşüyor. Ama İOS'da çok aşırı derece bir fiyat düşüşlüğü olmuyor.

----------------

Note 4 bakımından, ekran yönünden artısı var, ve kalemi var yani kalem ne kadar önemli bilemem (benim için pekte bir önemi yok) 

Note 4 donanımsal bakımdan iyi bir sistemlere sahip (8 çekirdek, 1gb ram) vb...

Ve bir çok özelikleri bulunmakta

Yani bir kaç özeliği ve donanımsal açıdan hariç iphone 5s ile aynı.

------------------

Şimdi ben ne model alayım ikisi arasında kaldım. Benim aklım İphone 5S'de ama sizlerin yorumlarını almak istedim.


[Resim: QYd9gv.png]

[Resim: nmqBga.jpg]


Hatam varsa kusura bakmayın...
zenfone 2 varken bunlar da neymiş?
2.el elektronik eşya tavsiyem değildir Htc'nin son telefonuda güzel ama alıcaksan apple al kullandım aynısından şimdi htc kullanıyorum
Gürkan Abi ben ikisinden birini almaya karar verdim, eğer bu telefon lar hakkında bilgi varsa yazarsan, mutlu olurum

Brujah 2.el almayacam
(17-12-2015, Saat: 03:07)Toreador Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]zenfone 2 varken bunlar da neymiş?

Aynı kafadan... 5 gün önce satın aldım.

İ-N-A-N-I-L-M-A-Z
Zenfone 2 Özellik olarak bilgisayar gibi telefonda iphone 5s duruşu ve ismi yeter :S
İphone ne la isim sadece güncelleme geldiği an telefon ölüyor bırakın olum şu iphone felan alacaksan zenfone 2 veya not 5 al derim. sonsuza kadar kullan.
Note 4 özellik bakımından güzel fakat arayüzü telefonu yavaşlatıyor Samsung alacaksan az biraz bekleyip 2016 model A serisinden birini veya Galaxy Alpha alabilirsin
(17-12-2015, Saat: 20:56)Rifleman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Note 4 özellik bakımından güzel fakat arayüzü telefonu yavaşlatıyor Samsung alacaksan az biraz bekleyip 2016 model A serisinden birini veya Galaxy Alpha alabilirsin

Benim gönlüm iphone 5s tarafında. Sence alayım mı?
(17-12-2015, Saat: 21:12)BeOSD Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(17-12-2015, Saat: 20:56)Rifleman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Note 4 özellik bakımından güzel fakat arayüzü telefonu yavaşlatıyor Samsung alacaksan az biraz bekleyip 2016 model A serisinden birini veya Galaxy Alpha alabilirsin

Benim gönlüm iphone 5s tarafında. Sence alayım mı?

Gönlün ne istiyorsa onu almanı tavsiye ederim istemediğin telefonu alırsan kısa sürede sıkılırsın
Sayfalar: 1 2 3