Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilgisayarın Yavaşlaması
Selamlar arkadaşlar benim bilgisayarımı arada sırada kasanın arkasındaki güç tuşundan kapatmak zorunda kalıyorum yavaş kapandığı için son birkaç gündür belirsiz aralıklarla elektrikler kesiliyor,son kesildiği zaman bilgisayar darmaduman oldu acayip şekilde yavaşladı ve oyunlar donmaya başladı chrome'u bile zor açıyorum.Durum vahim sadede gelmek gerekirse bilgisayarımı birkaç aydır (7-8) formatlamıyorum/formatlayamıyorum formatlasam düzelirmi ? veya içindeki parçayamı zarar gelmiştir ?
Bul
temizlemeyi dene
Bul
format yani ?
Bul
kirini pasını al yani
Bul
Komple bir temizleyeyim kasanın içini fanını vesaire kaç aydır açmıyorum bir nebze oda tetikleyebilir fakat formatı atamıyorum çünkü biçimlendirirken sıkıntı çıkıyor biçimlendirmiyor o da ayrı bir sıkıntı.
Bul
format çare
Bul
Bilgisayar fişini çekerek, arkadaki düğmesinden, elektrik kesilmesi suretiyle v.s. kapatmak demek bilgisayarını sevmiyorsun ve dağılmasını istiyorsun demektir; bilgisayarın bozulsun diye uğraşıyosun demektir.

O tarz kapatmalarda RAM yanması, HDD yanması, HDD plakalarının dağılması gibi başlıca sorunlar olabilir. Bilgisayarının yavaşlama sebebi de bunlardan biri ya da birkaçıdır. Önce içini güzelce temizleyip sonra temiz bi format atıp bi daha öyle şeyler yapma. Geç kapanıyosa sen kapata bas bırak git o kendisi kapanır nasıl olsa. Başında beklemen gerekmiyo kapanması için.

"Düğmeden kapatıyorum neden böyle oldu?" demen tuhaf açıkçası. Ne olmasını bekliyodun, yapılmaması gereken bişey yapıp? Big Grin
Format vesaire çare olmazmı zaten bilgisayarın C: diski full doluydu yavaşlamasını o tetikleyebilir diye düşünerek format atacağım.
Bul
Format atınca düzeldi yeni ram taktım fişek oldu
Bul
Sorun çözüldüğüne göre konu kilitlenmiştir.
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bilgisayarın Oyunu Kasması Help ResettoLife[cN] 4 1,894 15-06-2017, Saat: 15:18
Son Yorum: Toreador

Hızlı Menü: