User

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangi Elektro Gitarı Alsam ?
#1
2.el bir elektro gitar almak istiyorum. Daha önce gitar tecrübem yok ayrıca. Bütçem 500-580 arası felan. Metal çalmak istiyorum. Atacağım gitarlar veya listedeki gitarlardan hangisini almalıyım ?
https://www.sahibinden.com/ilan/alisveri...0060/detay LTD MH-50
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-e...2786/detay GRG-170DX


veya bunlar haricinde vereceğim listeden herhangi bir gitar öneriniz var mı ? 
https://www.sahibinden.com/arama?conditi...ce_max=570
Bul
Cevapla
#2
1- Ne tarz çalmak istiyorsun ? (Black,Death vs.)
2- Üzerinde modifikasyon yapmayı düşünüyor musun ?
3-Amfi konusunda kararın varmı ?

bunları yaz daha net cevap veririm ama baştan söyleyeyim ibanezin o serisi kötü başlangıç için alırsın kısa sürede sıkılırsın metal için ltd ax-50 kullandım mh-50 konusunda net bilgim yok ama ltd yerine daha sert tonlara sahip bc.rich önerebilirim rahatlıkla tabi iş amfi ve pedalda bitiyor gitarın sapınn gül ağacı olmasına dikkat et tonları daha sert yapar HSH veya HH'dan şaşma en iyi metal tonlarını almak için manyetik konusunda modifiye bir gitar (Bc.rich harici) almak mantıklı orjinal manyetikler pek güzel olmuyor seymour duncan veya bc.rich manyetiği takarsan metali o zaman çalarsın.

Bu tarz bir gitar seni uzun süre götürür :

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-e...7005/detay

Fakat bir sıkıntısı var klavyesi sert ilk başlarda alışana kadar parmakların zorlanır Ibaneze göre tabi.
Cevapla
#3
(17-09-2016, Saat: 20:32)Lasombra Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1- Ne tarz çalmak istiyorsun ? (Black,Death vs.)
2- Üzerinde modifikasyon yapmayı düşünüyor musun ?
3-Amfi konusunda kararın varmı ?

bunları yaz daha net cevap veririm ama baştan söyleyeyim ibanezin o serisi kötü başlangıç için alırsın kısa sürede sıkılırsın metal için ltd ax-50 kullandım mh-50 konusunda net bilgim yok ama ltd yerine daha sert tonlara sahip bc.rich önerebilirim rahatlıkla tabi iş amfi ve pedalda bitiyor gitarın sapınn gül ağacı olmasına dikkat et tonları daha sert yapar HSH  veya HH'dan şaşma en iyi metal tonlarını almak için manyetik konusunda modifiye bir gitar (Bc.rich harici) almak mantıklı orjinal manyetikler pek güzel olmuyor seymour duncan veya bc.rich manyetiği takarsan metali o zaman çalarsın.

Bu tarz bir gitar seni uzun süre götürür :

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-e...7005/detay

Fakat bir sıkıntısı var klavyesi sert ilk başlarda alışana kadar parmakların zorlanır Ibaneze göre tabi.

1- Thrash, Heavy ve Hard Rock çalmak istiyorum.
2- Modifikasyon hakkında bir bilgim olmadığı için bir fikrim yok o konuda. sx stratocaster öneriyolardı sanırım modifiye yapmak isteyenlere.
3-Amfi konusunda şuanda bi kararım yok. Id Core 10 diyorlardı ama Önce gitarı almak istiyorum amfi için para biriktirene kadar Guitar Rig'de çalmayı düşünüyorum.
Bu arada ilk başta ben de bu warlock'a bakmıştım. Gitar hakkında pek yorum görmeyince vaz geçmiştim. Tekrar değerlendiricem. Teşekkürler yorumun için.
Bul
Cevapla
#4
Warlock mu Sad Strat ya da les paul al bana kalırsa. 80ler dinliyorsun büyük ihtimal les paul öneririm. Fakat herkes kullanmayı sevmiyor. Bana çok rahat geliyor denemeden alma stratla başla kafan rahat olsun. Ayrıca 2. el alacaksan yanında bilgili biriyle git yok sap ayarı yok perde kayması gibi sorunlar çıkabiliyor. Neyse fazla bilgimde yok zaten sadece çalıyorum...
Bul
Cevapla
#5
(17-09-2016, Saat: 21:32)Taygun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Warlock mu Sad Strat ya da les paul al bana kalırsa. 80ler dinliyorsun büyük ihtimal les paul öneririm. Fakat herkes kullanmayı sevmiyor. Bana çok rahat geliyor denemeden alma stratla başla kafan rahat olsun. Ayrıca 2. el alacaksan yanında bilgili biriyle git yok sap ayarı yok perde kayması gibi sorunlar çıkabiliyor. Neyse fazla bilgimde yok zaten sadece çalıyorum...

Açıkçası bulunduğum yerden dolayı deneyip alma şansım nerdeyse yok. Adıyaman'da yaşıyorum zaten. Adıyaman'dan satan yok nerdeyse. Hani İstanbul'da olsam deneme şansım olurdu da... SX SSt62 Strat öneriyorlar. O nasıl sence ? Teşekkürler bu arada.
Bul
Cevapla
#6
Ele oturan rahat klasik strat hoşuma gitti ama tonu bana göre değil 60 tarzı kaçıyor bana göre Emirhandı demi facebooktan yazsan daha iyi olur. Yanlış hatırlamıyorsam Chuck fotoğrafı vardı profilinde
Bul
Cevapla
#7
(17-09-2016, Saat: 21:40)Taygun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ele oturan rahat klasik strat hoşuma gitti ama tonu bana göre değil 60 tarzı kaçıyor bana göre Emirhandı demi facebooktan yazsan daha iyi olur. Yanlış hatırlamıyorsam Chuck fotoğrafı vardı profilinde

Evet aynen Smile  Silmişsin ama sanırım beni ekliyeyim.
Bul
Cevapla
#8
LTD Viper-10 aldım.
Bul
Cevapla
#9
en alt seviyelere bakmışsın hep

grg170dx giriş gitarı ama çöp gibi bişey

mh50 de ondan iyi olsa da benzer durumda

viper10 yine alt seviye sevmiyorum bu kasa tipini
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi