Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klan Açacaklara veya yöneteceklere tavsiyeler.
#1
Bilmiyorum hala Sa:Mp oynayan varmı ? fakat şuan yerli sunucularda bir klan açma sevdası aldı yürüdü bu platform içinde oyun klanı açmak isteyen var ise [Anarchs]Brujah 'ın zamanında yazdığı bir yazıyı direk olarak paylaşmak isterim iyi forumlar.Bu başlık altında klan yönetimi ve düzeni hakkında gerekli ve önemli gördüğüm maddeleri açıklamak istiyorum bu son zamanlarda bir çok klan oluşumu gördüm bazı gelip geçiyor bazıları ne tutturursam diye düşünüyor bazılar gerçekten hak ettiği her şeyi alıyor.Ben siz hak ettiğini alan klanlardan olmanız için yapmanız gerekenleri ve yönetimsel aksaklıkları onarmayı yada önlemeyi sağlayan maddeleri veriyorum.
1-Yönetmeden önce yönetilin

Yönetilmenin nasıl bir duygu olduğunu bilenler yönettiklerine karlı daha bilinçli olun gerekirse dandik bir klana çakma bir isimle girin işleyişi tavırları görün staj yapın.Tepeden inme yönetici olanlar klanlar daima yok olmaya mahkumdur.

2-Klan yöneticisi klanın ayakçısı olmalı.

Yönetici olup ceylan derisi koltuklarda oturma hayali içindeyseniz üzgünüm klanınız dağıldı.Çünkü siz egonuzun okşanmasını istediniz ben hariç herkes çalışsın ama şan şöhret benim olsun.Birincisi klanda ben olmaz o zaman klana adam almayacaksın biz demeyi öğrenin ve danışın her işinizi siz koşturun gerekirse ufak tefek sorunları bile siz halledin eliniz herkesin üstünde olsun.Anca o zaman yönetmeyi öğrenirsiniz.

3-Yaşamakta ölmekte ekip işidir.

Yiyeceksek hep birlikte yeriz aç kalacaksak hep birlikte aç kalırız.Bunu unutmayın iyi günde yanınızda olan kötü günde olmayacaktır,o yüzde sağlam adam alın almak ile kalmayın arkadaş olun örneğin her Anarchs üyesi (EKİP) telefonumda kayıtlıdır her gün konuşuruz borç alır veririz güven var ortada güvenmediğiniz adamı klana almaya bırakın selam bile vermeyin.Ekibiniz ne kadar sağlam olursa klan o kadar sağlam olur bunun bir çok örneği var 3-4 kişi çıkınca sallanan klanlar gördüm ve nicesini 9 sene içinde gören biri olarak söylüyorum. 

4-Kendi işini kendin yap yada sıkı takip et.

Deveye sormuşlar boynun neden eğri çünkü kendi işimi kendim yaparım demiş.Misal beyler klana adam alın dediniz sen çıktın herkes yatar yada iplemez bu yüzden sıkı tutacaksın x kişisine klana adam al dedim misal sonra giderim sivil olarak kontrol ederim yada ettiririm,bu sayede ipler elimde olur.

5-Düzen yoksa başarı yok.

Bakın en kolayı bu hazırlayacaksın bir excel şablonu yok ben office bilmem diyorsan Anarchs'ın 3 sene önce kullandığı şablonu buraya eklerim düzenlersin.Takip edeceksin kim hangi sunucuda ? hangi oyunda ? gerçek adı ne ? maili ,iletişimi ,rütbesi ,yetkisi , cezası , oyuncu numarası vs.
hepsi kayıt altında olacak klan yönetmek /cete 'den ibaret olmamalı tertip düzen olmasa hiçbir kurum kuruluş ayakta kalamazdı.

Klan Çizelgesi Tıkla İndir

6-Kılı kırk yarın.

Her önünüze geleni almayın bu adamlar klanın adını kullanıyor bu yüzden adınızı kirletmelerine izin vermeyin,başvuru ile alın resmi olun olmayın başvuru bir ciddiyettir,başvuran adam lakayit olamaz bunu bilir gelir oyun içinde alınan adam oyun içinden ibarettir ismi vardır cismi yoktur girmese neden girmiyorsun ? diyemezsin yok öyle biri çünkü.Her hıyar soyana tuzluğu kapıp koşmayın bekleyin onlar zaten kendisi gelecekler.

7-Bilindik üyeleriniz olsun.

Bir adam yarışta iyi onu transfer edin isim reklam bu işin ana silahıdır 1 tane usta oyuncunun klanda olması çoğu zaman sunucu sahibinin klanda olmasından daha iyidir.Ama abartıp klanı olan oyunculara teklif vermeyin bu etik bir hareket olmaz baktınız boşa çıktı gidersin böyle böyle gel klana sana şu şu dersin (yetkiden bahsetmiyorum,her c bug yapana yetki versek batarız başka şeyler).

8-Klanınızı her zaman en iyi ile kıyaslayın.

O adamda /bot_add klan [ismi ile] o kadar üyeye sahip olmadı izleyin onu ne yapıyor taktik ne kapın kendinizden aşağı klanlara bakıp ego mastürbasyonu yapacağınıza üstüne bakın ki eksiklerinizi görün , ve her dost olalım mı ? sorusuna olur knk demeyin dostluk kolayca kazanılmaz ve kolayca bozulmaz o yüzden düşmanın bol dostun az olsun, adam gibi dostluk kurarsan tüm dünya düşmanın olsa da sen kazanırsın.

9-Ceza sisteminiz olsun.

Bir oyuncunuz oyun kurallarını çiğnedi yönetici ceza verdi sizde ona klan içinde dengi bir ceza verin adınızı kirletemez yada direk atın gitsin.Bir ceza kurulu toplayın (yöneticilerden) oylama yaparak ceza verin ki adalet kazansın.

10-Giden gitmiştir gittiği gün bitmiştir.

İstifa eden oyunucunun peşinden koşmayın egosu şişmesin bırak gitsin denizde balık çok 1-2 alığın sözü olmaz evet alık balık değil.Atılanları ve istifa edenleri kara listeye alın ve çıkarmayın adı çürüsün.

11-Güncel olun.

Kurallarınızı ve klanınızı sürekli güncel tutun yobazlık yapmayın.İpin ucu kaçarsa klana çöküş yolları bana kurşunlar olursunuz.

12-Her işi uzmanını bırakın.

Elimden her iş gelir diyen adamın elinden hiçbir iş gelmez bunu unutmayın.Bırakın map yapını başkası yapsın yazıları diğeri yazsın cezaları diğeri yazsın reklamı diğeri yapsın vs. bırakın adamlar iş yapsın ki gelişsin tek başına gelişirsen tek başına yıkılırsın olay bu.

13-Tavsiye alın.

Ego yapmayın bilgi almaktan gocunmayın ben bilmiyorsam kimse bilemez demeyin bir bilene danışın doğru olsun.
[email protected] veya [email protected] adreslerinden istediğiniz zaman özel mesaj ile danışabilirsiniz.


Şimdi bazılarınız sen kimsin de bunları yazıyorsun diyecek ben 2007 yılında klanımı yakın bir arkadaşım ile kurdum daha çoğunuz 5-6 yaşındaydı tam 9 senedir bir gün bile klanı kapatalım üye azaldı kıldı tüydü demedik para yatırdık çalıştık çabaladık sonunda pek cafcaflı olmasada yaşıyoruz 9 sene açık kala dükkanlar yok bu dünyada gene iyiyiz iyi artık herkesin ayrı bir işi hayatı var ama Anarchs bakidir sürekli aktif bir arkadaşlığımız var oyunda olan oyunda kalmadı yani.

Belki beğenir uygularsınız belkide sultanda benim padişahta benim dersiniz ipine bile takmazsınız seçim sizin.

Cevapla


Hızlı Menü: