User

Minecraft Pocket Edition [Mobil]
#1

KISA SÜRE İÇERİSİNDE KENDİNE GENİŞ BİR HAYRAN KİTLESİ YARATAN MINECRAFT, POCKET EDITION İSMİYLE iOS VE ANDROIDPLATFORMLARINA GELDİ. HENÜZ TAM SÜRÜME GÖRE EKSİKLERİ OLSA DA SERİ GÜNCELLEMELERLE GELİŞTİRİLEN OYUN FANATİKLERİNİ MOBİLKEN DE YANLIZ BIRAKMIYOR


Son zamanların en fazla ses getiren bağımsız yapımlarından olan Minecraft, 2009’da oyunseverlerin beğenisine sunulan ilk versiyonu sonrasında kısa sürede popüler hale geldi. İsveçli yazılım geliştirici Markus Perssontarafından geliştirilen bağımsız yapım niteliğindeki oyun 2000’li yılların “indie game” (independent, bağımsız oyun) akımının da başlıca örneklerinden biri haline geldi. Yakaladığı başarı sayesinde Mojang firmasını kuran Marcus Persson, geliştirme ve dağıtım işlerine hız verdi. Minecraft’ın en parlak yılı 2011’de Windows platformu için tam sürüm ve ardından iOS, Android platformları için Pocket Edition sürümü satışa sunuldu. Şu an PC, iOS, Android ve Xbox 360 platformlarında yer alan oyunun her farklı sürümü kısa aralıklarla geliştirilip güncellenmeye devam ediyor.
AÇIK BİR 3D DÜNYA

Minecraft “sandbox” olarak tanımlanan, oyuncuların belirli materyallerle yeni araçlar yaparak kendi oyun yöntemini yarattığı açık dünya oyunu. Üç boyutlu ve küplerden oluşan rastgele bir dünya bu. Tek bir karakteri yönetiyorsunuz ve dünya üzerindeki kaynakları kullanarak hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Tam sürümde sonsuz bir dünya sunan Minecraft ne yazık ki Pocket Edition versiyonunda kısıtlı bir dünya sunuyor. Yine ormanlar, çöller gibi bölgeler ve yaratılmış yapılar mevcut değil. Survival olarak adlandırılan hayatta kalma modu üzerine kurulan Pocket Edition, buna rağmen hızla gelişen yapısıyla yeni özelliklere kavuşuyor. Mobil platformlarda Alpha 0.5.0 sürümünde olan oyun, şu an Survival’ın yanı sıra Creative modunu da sunuyor. Minecraft’ın bu modunda tüm kaynaklara sahipsiniz ve uçabiliyorsunuz.


Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Z-TR Minecraft Sunucusu VIP Özellikleri Rage 0 4,809 14-11-2018, Saat: 20:29
Son Yorum: Rage
  Z-TR Survival Minecraft Server Toreador 1 3,008 03-10-2018, Saat: 02:16
Son Yorum: DeyroL[CoD2]
  || Rexxit: Jurassic Mod Paketi || Minecraft || KaptanDerya[Z-TR] 0 4,618 16-12-2015, Saat: 17:29
Son Yorum: KaptanDerya[Z-TR]

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi