Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muhsin YAZICIOĞLU
#1
Muhsin Yazıcıoğlu, Türk siyasetçi, Ülkücü lider. Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı, 19., 20., ve 23. dönem TBMM Sivas milletvekili ve Büyük Birlik Partisi'nin kurucusu ve ilk genel başkanıdır. 


Muhsin Yazıcıoğlu 31 Aralık 1954 tarihinde Sivas'ın Şarkışla ilçesine bağlı Elmalı köyünde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Şarkışla'da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'ni bitirdi ve eğitim hayatını tamamladı.

1968 yılında Şarkışla'da Genç Ülkücüler Hareketi'ne katılarak ilk defa siyasi hayata adım attı. 1972'de Ankara'ya geldikten sonra Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nde görev yapmaya başlayan Yazıcıoğlu, önce Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı, sonrasında da Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevlerini yaptı.

Aynı zamanda 1978 yılında kurulan Ülkücü Gençlik Derneği'nin kurucu Genel Başkanı olan Yazıcıoğlu, 7 Temmuz 1992'de Milliyetçi Çalışma Partisi'nin kendi siyasi anlayışıyla uyuşmadığı gerekçesiyle 5 milletvekili arkadaşıyla beraber partiden ayrıldı ve 29 Ocak 1993'te partiden ayrılan bir grup arkadaşı ile Büyük Birlik Partisi'ni kurdu ve partinin Genel Başkanı oldu.
24 Aralık 1995 tarihindeki ANAP-BBP ittifakından milletvekili seçildi ve meclise girdi. Ancak 28 Şubat 1996 tarihinde ANAP'tan istifa ederek Büyük Birlik Partisi'ne döndü.

22 Temmuz 2007 tarihinde yapılan seçimlerde Sivas'tan bağımsız milletvekili olarak seçildi ve TBMM'ye girdi. Ayrıca seçimden önce bıraktığı Genel Başkanlık görevini yeniden devraldı.HELİKOPTER KAZASI

25 Mart 2009 tarihinde Kahramanmaraş mitinginin ardından Yozgat'ta yapacağı mitinge gitmek için bindiği helikopter, henüz bulunamayan bir sebepten dolayı düştü. Helikopterin düşmesinin ardından bölgede bulunan İHA muhabiri İsmail Güneş, 112 Acil Servis'i aramış ve yaptığı konuşmada bacağının kırık olduğunu, helikopterde yer alan BBP Sivas il Başkanı Erhan Üstündağ'ın inlediğini, ne BBP Sivas il Başkan Yardımcısı Murat Çetinkaya'dan ne de helikopterin pilotu Kaya İstektepe'den ses geldiğini, Muhsin Yazıcıoğlu'nu ise göremediğini bildirmiştir.

Bölgede yapılan arama çalışmaları sonrasında kazadan 48 saat sonra helikopterin enkazı ve Muhsin Yazıcıoğlu dahil 6 kişinin cansız bedeni 17 gönüllü civar köylüsü tarafından Kes Dağı Kuru Dere Kanlıçukur mevkiinde bulundu.

Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberinde 5 kişinin vefat ettiği helikopter kazasının ardından kaza ile ilgili ortaya suikast olabileceğine dair iddialar atılsa da, günümüzde hala kazanın sebebi tam olarak aydınlanmamıştır.

Son olarak 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen FETÖ başarısız askeri darbe girişiminin ardından İzmir'de yakalanan darbeci Astsubay Üstçavuş Aydın Özsıcak'ın, Muhsin Yazıcıoğlu içindeyken düşen helikoptere kısa sürede ulaşıp bunu diğer ekiplere iletmeyen ve helikopterin GPS cihazını sökerken görüntülenen kaza kırım ekibindeki astsubaylardan biri olması sebebiyle hakkında soruşturma açılmış olması ve Özsıcak'ın bir FETÖ mensubu olması sebebiyle kamuoyunda, Muhsin Yazıcıoğlu'nun FETÖ/PDY (Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması) tarafından düzenlenen bir suikast sonucu helikopteri düşürülmek suretiyle öldürüldüğü şüphesi de öne çıkıyor. 


''Vatan aşkı maya gibidir, sütü bozuklar da tutmaz.''

Bul
Cevapla
#2
Uçak düşürmesiyle ilgili fetö 'ye yüklediler ama somut bir delil yok
/ΛC - Assassin'S Creed 2014-20
Electronic Technician
Bul
Cevapla
#3
götlerini sikseler fetö diyecek hale geldiler artık be Gökdeniz
Bul
Cevapla
#4
(28-06-2017, Saat: 01:02)GodFatherrr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: götlerini sikseler fetö diyecek hale geldiler artık be Gökdeniz

+1
                                                                                       
                                                                                        İNSTAGRAM |YOUTUBE 
 
     İSMİM İLYAS DEĞİL MUSTAFA
                                                                
Bul
Cevapla
#5
(28-06-2017, Saat: 01:02)GodFatherrr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: götlerini sikseler fetö diyecek hale geldiler artık be Gökdeniz

orası öyle zaten ironi yapıyorum mehmet , göt kurtarma operasyonu yapıyorlar Smile
/ΛC - Assassin'S Creed 2014-20
Electronic Technician
Bul
Cevapla
#6
Profil fotoğrafı Atatürk olan birisinin bu Osmanlıcı, Laiklik düşmanı, Türk-İslamcı şeriatçının, arap sevdalısının, ümmetçinin konusunu açması ne kadar tuhaf... Bi de buna Türk sevdalısı, millyetçi falan diyolar. Onları hiç anlamıyorum.

Hangi ülkü, hangi ülkü ocakları acaba onlar...

Üstelik buraya koyduğun yazıyı da "Yeni Fuck-it" adlı tuvalet kağıdının internet sayfasından almışsın.
Cevapla
#7
(28-06-2017, Saat: 13:27)Toreador Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Profil fotoğrafı Atatürk olan birisinin bu Osmanlıcı, Laiklik düşmanı, Türk-İslamcı şeriatçının, arap sevdalısının, ümmetçinin konusunu açması ne kadar tuhaf... Bi de buna Türk sevdaslısı, millyetçi falan diyolar. Onları hiç anlamıyorum.
Bul
Cevapla
#8
(28-06-2017, Saat: 01:02)GodFatherrr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: götlerini sikseler fetö diyecek hale geldiler artık be Gökdeniz

Burdan kendinede pay çıkart
Bul
Cevapla
#9
(28-06-2017, Saat: 13:27)Toreador Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ..."Yeni Fuck-it" adlı tuvalet kağıdı...

QeeQwrqrEqtwwf
Cevapla
#10
Bunları ülkü ocakları değil ben söylüyorum, benim Profil fotoğrafıma mı takıldın hayırdır rte ci mi oldun sende başımıza Smile

Akitin nasıl bir yayımcı olduğunu da biliyorum merak etme, en azından bu adamı doğru anlatmışlar. Sen belli ki başkalarının ağzından duyup burda laf yapıyosun yok ümmetci laiklik düşmanı vsvs iyice araştır öyle gel de. Tabii diyebilirsen.

@Zyklon
Ulan sen kimsin de düşman kesildin bana amk Big Grin
Dünkü bebelerin götünü gene fazla kaldırmışlar
Bul
Cevapla


Hızlı Menü: