User

Rocksmith 2014 No Cable Fix
#1
Pek yaygın değil fakat gitar veya bass gitar üzerinden istediğiniz şarkıları çalabileceğiniz eğlenceli bir simülasyon/oyun kendisi. Guitar Hero gibi farklı bir gitar kullanmıyorsunuz, gerçek gitarla oynuyorsunuz. Bu oyunu oynamak için özel bir kablo var, fiyatı yaklaşık 200 TL. Şimdi bu kabloyu kullanmadan nasıl oynayabileceğinizi anlatacağım. Oyundan örnek bir video bırakayım:
1-Oyunu korsan veya orijinal olarak indirip, kurun. Eğer orijinal olarak temin ettiyseniz, Cherub Rock diye bir şarkı var. Steam'den bu şarkıyı da satın almanız gerekiyor.  (Bu şekilde oyunda olmayan şarkıları oyuna atabiliyorsunuz. Ayrıca bu şarkıyı en altta vereceğim linkten indirip çalışıp çalışmadığına bakabilirsiniz eğer çalışmazsa sonra satın almayı deneyin)

2-Amfi ve gitar arasına bağlanan Jack kablosundan ve PC girişine bağlayacağımız tarafı için ise bir küçültücü temin edin. 
Bahsettiğim jak kablosu şöyle bişi: http://www.mydukkan.com/urunler_detay.as...68&gid=920
Bahsettiğim küçültücü/dönüştürücü şöyle bişi: http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-...-281244133

3-Oyunu bahsettiğim Real Tone Cable olmadan oynamak istiyorsanız vereceğim linkteki fixi indirmeniz gerekiyor (No Cable Fix) Ayrıca bir de D3DX9_42.dll (bu dosyayı eğer attığım link çalışmazsa internetten kendiniz bulmaya çalışın çünkü işletim sisteminin bitine göre farklılık gösterebiliyor) dosyası indirmeniz gerekiyor. Bu dediğim iki dosyayı da indirip oyunun ana klasörüne atıyoruz.
No Cable Fix Dosyası: https://mega.nz/#!3AplnLDa!WDFm8TKoEQQj_...ZvP2fsbBYA
D3DX9_42.dll: https://www.mediafire.com/?ohbq0tx52t3za6n


4-Oyunun ana klasörüne gidip, "Rocksmith.ini" dosyasını not defteriyle açıyoruz ve oradaki tüm şeyleri silip, verdiğim değerleri yapıştırıyoruz. (Kopyasını almanızı tavsiye ederim, vereceğim değerler sizde sıkıntı çıkarabilir)

[Audio]
EnableMicrophone=0
ExclusiveMode=1
LatencyBuffer=7
ForceDefaultPlaybackDevice=
ForceWDM=0
ForceDirectXSink=0
Win32UltraLowLatencyMode=0
DumpAudioLog=0
MaxOutputBufferSize=0
[Renderer.Win32]
ShowGamepadUI=0
ScreenWidth=1920
ScreenHeight=1080
Fullscreen=2
VisualQuality=3
RenderingWidth=0
RenderingHeight=0
EnablePostEffects=0
EnableShadows=1
EnableHighResScope=1
EnableDepthOfField=1
EnablePerPixelLighting=1
MsaaSamples=1
DisableBrowser=1
[Net]
UseProxy=1

5-Jak kablosunun bir tarafını gitara diğerini ise aldığımız küçültücüyle beraber bilgisayarımızın Line in (Büyük ihtimalle mavidir) girişine takıyoruz ve eğer bilgisayarımız ne taktığımızı sorarsa hat girişi veya (diline göre değişiklik gösterebilir) line'i seçip devam ediyoruz.

6-Asio4all programını indirip, kurulumunu yapıyoruz. Uyumlu aygıt listesi kısmından gitarı bağladığımız girişi (line input) ve sesi almak istediğimiz (kulaklık veya her neyse, bende Audio output gördüğünüz gibi, sizde değişiklik gösterbilir) onun girişini seçiyoruz.  Arabellek boyutu=352 örnek yapıyoruz. Giriş:32 örnek Çıkış: 32 Örnek olarak seçiyoruz.
Not: Bu ayarlar sizde değişiklik gösterebilir, eğer sıkıntı çıkarsa kendinize en uygun ayarı bulmaya çalışın.
7-Denetim masasından Donanım ve Ses-Ses sekmelerini takip edin ve eğer açıkta mikrofununuz varsa sağ tıklayıp devre dışı bırakın (burası önemli, sadece mikrofunun kablosunu çıkarmak yeterli değil) Ayrıca hat girişine sağ tıklayıp Özellikler-Gelişmiş sekmesine gelin ve 16 bit 48000Hz olanı seçin (yine bu da sizde ses kartınızın kalitesine göre değişiklik gösterebilir, bu ayarı da kendinize en uygun olanı bulana kadar deneyin)

8-Oyunu "Rocksmith2014_nocable"'den yönetici olarak başlatın ve eğer sıkıntı çıkmazsa oyunun keyfini çıkartın, gitarınızın sesini açmayı unutmayın Smile
Not: Eğer oyuna oyunda dahil olmayan bir şarkıyı atmak istiyorsanız http://ignition.customsforge.com/ adresine gidip, istediğiniz şarkıyı indirin. İndirdiğiniz dosyayı oyunun ana klasöründen DLC klasörüne atabilirsiniz. Üstte dediğim gibi oyun orijinal ise Cherub Rock diye bir şarkıyı satın almanız gerekiyor ama siz onu yapmadan verdiğim linkten bu şarkıyı indirip, oyunun ana klasörüne "dlc" diye bir klasör açın ve buraya atın eğer olmazsa sonra satın alırsınız.
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi