User

zenova - Film Tavsiyeleri vol2
#1
Not: 2001: A Space Odyssey sıkıcı gelebilir dayanırsanız sonlarına doğru iyi ki izlemişim diyeceksiniz.


DRAM :

Life is Beautiful  - 1997 - IMDB : 8.6

Roberto Benigni imzalı bu İtalyan filmi, savaşın kurbanları üstündeki etkisini ve çocuk dimağlardaki yansımasını öyle güzel bir üslupla anlatmış ki, Akademi bu başyapıtı üç Oscar'la ödüllendirmiş. Birkaç yıl önce evlenip, bir de çocukları olan mutlu bir çiftin yolları İkinci Dünya Savaşı ile ayrılıyor. Esir kampına çocuğuyla birlikte gönderilen Guido için zor koşullara katlanmak ikincil amaç olarak kalıyor ve onunla bir oyun oynamaya başlıyor. Bu oyun savaşın dehşetini oğlunun hissetmemesi üstüne kurulu.

GİZEM :

Usual Suspects  - 1995 - IMDB : 8.6

Polis San Pedro’da patlayan bir tekneyi araştırırdığında 27 ceset ve 91 milyon dolarlık uyuşturucu parası bulur. Olaydan kurtulan iki kişi, yanıklarla dolu vücuduyla korkmuş bir Macar terörist ve Verbal Kint adında bir tetikçidir. Polisteki sorgusunda Kint, 6 hafta öncesinden başlayarak olayları anlatır. Beş suçlunun nasıl bir araya geldiğinden, kaçırılan bir kamyondan ve bir suç lordundan bahseder polislere...
KOMEDİ :


Beetlejuice  - 1988 - IMDB : 7.5

Yeni evli çift Barbara ve Adam Maitland bir kazada hayatlarını kaybederler ama ruhları evlerinin içinden çıkamaz. Hayalet olarak bu evde yaşamaya devam etmenin bir mahsuru yoktur belki, ama evin yeni sahipleri her şeyi berbat eder. Onları hayalet olarak evden çıkarmaya çalışsalar da bunda başarılı olamayınca Beterböcek'ten yardım istemeye karar verirler.
GERİLİM :


The Identity  - 2003 - IMDB : 7.3

Karanlık ve felaket kokan bir gecede ortaya çıkan bir kasırga o sırada farklı dertler peşinde koşan on yabancıyı bir araya getirir. Birbirini daha önce görmemiş olan bu on yabancı çeşitli sebepler nedeniyle bir otele sığınmak zorunda kalır. Bu izbe otelde dışarıdaki dünyayla iletişimini kaybeden bu yolcular kısa bir süre içerisinde çeşitli tuhaf durumlara tanık olmaya başlarlar. Kim olduğunu bilmedikleri bir güç, seri bir şekilde cinayetlere imza atmakta, hayatta kalmak daha da zorlaşmaktadır.BİLİM - KURGU :

2001: A Space Odyssey  - 1968 - IMDB : 8.3

2001: A Space Odyssey Kubrick'in hem dini göndermeleri hem de gelecek ile ilgili çok yerinde tespitleriyle en fazla tanınan filmlerinden biridir. Bir grup maymunun milyonlarca yıl önceki görüntüleriyle başlayan film onların arasına düşen bir parçayla değişime uğradıklarına vurgu yaptıktan sonra bir uzay aracına geçiş yapar. Bu keşif gemisi ayın yüzeyinin hemen altında gelişmiş bilgisayarları H.A.L. 9000 ile bir obje bulurlar. Filmin ilk sekansında maymunların buldukları obje ile aynı olan bu obje nelerin değişimine neden olacaktır?


KORKU :

Split  - 2015 - IMDB : 7.3

Kevin (James McAvoy) kişilik bozukluğundan mustarip biridir. Farklı yaşlarda ve cinsiyetlerde 23'e yakın kişiliği bedeninde barındırmaktadır. Güpegündüz 3 genç kızı kaçırır ve yer altında bir sığınağa kapatır. Kızlar zamanla Kevin'ın değişik sürprizleriyle ve farklı kişilikleriyle tanışırlar. Fakat Kevin'ın büründüğü bu farklı kişilikler, bedeninin de giderek değişmesine sebep olur. 3 kız, kurtulmak için zekice bir plan yapmak zorundadır...

Cevapla
#2
Saw serisi eklenebilir Zenova.
Cevapla
#3
(20-07-2017, Saat: 01:17)[G.Unit]CaPTaiN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Saw serisi eklenebilir Zenova.

Aynen onu unuttum Big Grin
Cevapla
#4
Bravo Big Grin
Cevapla
#5
The Idenity'i ve Usual Suspects'i izlemiştim, güzel filmler.
Cevapla
#6
(20-07-2017, Saat: 17:46)CoBRa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: The Idenity'i ve Usual Suspects'i izlemiştim, güzel filmler.

sen biliyon bu işleri ha Big Grin
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  zenova - Film Tavsiyeleri vol3 zenova 5 3,729 01-08-2017, Saat: 00:43
Son Yorum: zenova
  Dunkirk - Film Eleştirisi zenova 8 5,282 26-07-2017, Saat: 03:09
Son Yorum: Coolio
  zenova - Film Tavsiyeleri vol1 zenova 8 5,067 15-07-2017, Saat: 17:06
Son Yorum: Toreador

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi